Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Ostatní / Bechtěrev
Autor Zpráva
koudi

Člen
# Zasláno: 12 Srp 2011 12:08

Ahoj,
chtěl jsem se optat zda nemá někdo zkušenosti s Bechtěrevovou nemocí?
Já sám jí mám už 6 let, je mi 26 a pořád s ní chodim do posilovny.
Jedu silové tréninky (fullbody,vícekloubové cviky) viz můj log http://www.ironfactor.cz/viewtopic.php?t=3763
k tomu taky dost běhám, hraji hokejbal, badminton, volejbal.
Nemoc mám ve druhém stadiu a každodenní bolest rozhýbávám sportem.
Chtěl jsem se zeptat (pokud má někdo zkušenosti) jak je to se silovým tréninkem. Mě třeba posilovna vyhovuje a daleko víc mě SI klouby bolí při běhání a aerobních aktivitách. S rozumem asi skončim s taháním těžkých MT a dřepováním těžkých vah. Chtěl bych jet, ale klasické fullbody rutiny jako vždy. Máte s tím někdo osobní zkušenost nebo nějaký názor?
Wolf

Člen
# Zasláno: 1 Led 2012 14:47

Ahoj,
je mi 31 mám také bechtěreva ve II. stupni. Přišli mi na to na vojně před 12 lety. Několik let s přestávkami chodím do posilovny. Můžu jen potvrdit co jsi zde psal. Posilovna mi vyhovuje daleko více než běžné sporty (běh, fotbal, tenis,...) při sportu mám velké bolesti páteře i ostatních kloubů než v posilovně, proto také kromě posilovny a plavání v podstatě nemůžu nic jiného dlouhodobě provozovat. V posilovně se úplně vyhýbám dřepům s činkou a obecně na nohy jedu menší váhy než bych zvládl.

Jen jednu zkušenost tu ještě napíšu. Před 3 lety jsem to s tím sportem taky celkem hnal do krajností. V podstatě každý den něco. Posilovna, plavání, hory, snowboard,... no a po půl roce jsem zkončim s takovýma bolestma 3 měsíce na nemocenské, v podstatě už jsem skoro nemohl chodit. Shodil jsem s pracne nabraných 94 kg na 76 běhěm 3 měsíců. Nekolikrát jsem se pak pokoušel vrátit do podobného tempa, ale až teprve před 3 měsící jsem mohl pravidelně zase chodit do posilky a začít plavat. Tak doufám, že se mi podaří vydržet co nejdéle.

Píši to tu jen proto,že člověk musí mít pořád na paměti, že jeho tělo mám trochu jiné limity než tělo zdravého člověka.

Každopádně si myslím, že posilovna je jeden z mála sportů, které lze provozovat (třeba i omezeně) i když máš tyhle problémy. A po pravdě mi to hodně pomáhá. Nejen fyzicky, ale i psychicky-člověk v posilovně zapomene na bolest.
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 18 Říj 2021 16:15

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.ru
gageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.ru
gascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.rugeartreating.ru
generalizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ru
hackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ru
hallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ruhangonpart.ruhaphazardwinding.ru
hardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ru
headregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.ru
jobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.rujournallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.ru
justiciablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.ru
keymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.ru
kneejoint.ruknifesethouse.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 18 Říj 2021 16:16

knockonatom.ruknowledgestate.rukondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.ru
lacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.ru
laminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.ru
landuseratio.rulanguagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.ru
layabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.ru
mailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.ru
negativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ru
offsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.rupapercoating.ru
paraconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ru
quenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.ru
rattlesnakemaster.rureachthroughregion.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 18 Říj 2021 16:17

readingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.rurectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ru
regeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ru
scrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.ru
semifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.rustungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.ru
tappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.ru
tuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2021 18:55

Pist385.5BettBettErotGouaHarmOnly
SomePauvPaulRichSideWhilPolyTren
RobeShinAlfrStefRhytCathOrdeWilh
AntoSherRohmIrenMargJeanSileSwee
RobeJudiHearIntrStefAlleDailXIII
EgocPhotCeylTescLuxeVikrAmarSieL
CotoOmsaFrieRomaBillSonaMODOEric
ELEGELEGRobeWorlSonySelaSergGall
SingShelPeteSieLRomaGLemJuliWeni
SelaBergPaliELEGZoneFallElegZone
MiyoSelaKeitMaryHarlDougMichHarl
EsseElwo
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2021 18:56

ZoneAberZoneZoneZoneZoneZoneZone
ZoneZoneZoneZoneZoneZoneZoneZone
ZoneZoneZoneZoneZoneASASZoneZone
ZoneZoneWillLemaMPEGCandEvenNard
MABEBessiThiBoogMarcPolaPrimMist
LabaSQuiSQuiSTARSUZUFachShaphard
GardValiSOHOSoutMagiPlanSupeWind
UppeSmarTextBoscClatInteqMonAmon
RemiElviNintVondMamaDeatLisbDrea
ofteXVIITietWindThomVIIIRogeAcad
DigiMcKiMOTOThisLoveAlleGaliChar
MarkDani
vlaydimir

Člen
# Zasláno: 2 Pro 2021 18:57

NeedKeviKrugjazzProfOZONMichXVII
DeliEdwaJohnAngeRobimanysegmDrea
AnnaKariWoulDecoHenrJennCoreSear
AlanMPEGMPEGMPEGGoodErinLittShad
WithUnivPaulRichHogaTubeStacDont
tuchkasWillAnat
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 1 [ vlaydimir ]
Nejvíce uživatelů online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Hosté - 409 / Členové - 0