Posilovani.net  
 Posilovani.net - Dom - Odpovdt - Statistika - Registrace - Hledat -


forum.posilovani.net / Ostatní / chrápání :)
. 1 . 2 . >>
Autor Zprva
kubasek

len
# Zaslno: 9 Dub 2011 11:07


Ahoj
Jmenuju se Jakub 17 let , 197 cm , 90 Kg. Začal jsem posilovat v říjnu +-. + měsíc nemoc, nabral jsem 11 Kg.
A te» mám problém, ľe straąně chrápu. A sestra ze mě ąílí Myslím si, ľe je to tím jak jsem nárazově straąně přibral. Máte stím někdo zkuąenosti ?
Jak se toho mám zbavit nebo to aspoň zmírnit?
Díky
ahoj Jakub
tetsuo

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 16:17


Pokud jde o tuk, tak zhubnout. Proste si vic hlidat sacharidy.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
TheRespect

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 16:56


Na chrápání pomáhá ztráta tuku, jo ?
tetsuo

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 17:25


Nadbytek tuku byva jedna z pricin. Nejde jen o tuk na brise, spis, co se deje uvnitr tela mezi organy, jak jsou na sebe natlacene - laicky receno.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
kubasek

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 17:55


takľe kdyľ shubnu tuk tak přestanu chrápat ?:D
Jeątě bych chtěl jet chvíli objem,....Těma sacharidama si myslel to ľe jich beru víc neľ mám?
A jak mám začít? můľu normálně jet svůj objemový trénink nadále ale mám příiímat méňě sachru?....Díky moc
b3a7

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 18:19


Tetsuo ti psal, ľe to bývá jedna z příčin chrápání. Takľe je moľný, ľe chrápat přestaneą, ale není to jistota.

Jinak nechápu lidi, co prostě říkají "Jsem v objemovce! Nabírám!" A to, ľe evidentně přibírají hlavně tuk, je jim jedno - hlavní je pro ně ručička na váze pohybující se směrem k vyąąí hmotnosti. Lepąí je si to hlídat pořád a tuku přibírat minimum. Samozřejmě nemluvím o ektomorfech.
kubasek

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 18:36


já vím, ľe to nemusí být hlavní příčina,...
Nevím co na tom nechápeą chci co nejvíce přibrat přes zimu a v létě to vyběhám.
tetsuo

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 20:51


Cim dyl se v tom pohybuju, tim vic jsem presvedcenej, ze NENI treba zadna "objemova" a potom "rysovaci" faze. Ze jsou to jen vymysly steroidove kulturistiky.
Lze nabirat svaly a nenabirat moc tuku, nebo dokonce tuk shazovat. Neni to nic, co by slo proti sobe.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
b3a7

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 21:09


"Nevím co na tom nechápeą chci co nejvíce přibrat přes zimu a v létě to vyběhám."

Princip, jakým to chceą provádět, chápu. Nechápu, proč dělat takový nesmysly.

"a v létě to vyběhám"

Jako vtip dobrý. Ty si myslíą, ľe "vyběháą" několik kilo tuku ? Běhání samotný je ti k ničemu. Daląí riziko je ztráta části té svalové hmoty, kterou si v "objemovce" vydřel.

Takľe já si myslím, ľe je fakt lepąí to hlídat a nenabírat zbytečný tuk, který se opravdu pracně dává dolu.

Ovąem nic ti necpu. Kaľdý ma svůj rozum.
kubasek

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 21:09


ok a jak na to přibliľně?
Zkusím ubrat dávku gaineru po tréninku a začnu zase běhat.
Takhle by to nějak ąlo ne?
b3a7

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 21:36 - Zmnil/a: b3a7


Gainer po tréninku nech tak, jak se doporučuje dávkovat, tj. dvě přibliľně stejné dávky dohromady dávající 1 g na kg sacharidů.
(Pokud máą 90 kg, tak dvě dávky po 45g sacharidů)

Spíą jednou týdně zařadit kruhový trénink nebo HIIT a pak lehkou aerobku. Jídelníček si hlídat a jíst to, co potřebujeą. Nějaký hromady jídla, který stejně nevyuľijeą a ukládají se do tuků, jsou zbytečné.

Celkově si uprav jídelníček, ale gainer po tréninku je důleľitý.

Můľes sem hodit svůj jídelníček a dostane se ti vyjádření, určitě i od tetsua.
kv1t

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 21:37 - Zmnil/a: kv1t


NE! Gainer po tréninku nech tak, jak má být. Raději si hlídej sacharidy během zbytku dne, čili sniľ je, experimentuj. zařad si mimo posilovací dny HIIT a kruhový trénink nebo aerobiku.

EDIT: Sakra, předběhl jsi mě..
b3a7

len
# Zaslno: 11 Dub 2011 21:39


Tak jsme se shodli kv1te.
kubasek

len
# Zaslno: 12 Dub 2011 20:27


Díky moc
uľ jsem si něco přečet o HIIT. (ľe se střídá vysoká intenzita s nízkou,..)
bude mi to jeątě pár dní trvat neľ si o tom zjjistím více informací.
Ale jak to nějak poberu tak sem napíąi co budu dělat (např. sprinty, ąvihadlo,...)

Jen dodatek k tomu gaineru, Mutant Mass. po tréninku beru 2x 65g.

+ jídelníček.

čau Kuba
kubasek

len
# Zaslno: 14 Dub 2011 19:34 - Zmnil/a: kubasek


Tak uľ jsem něco nastudoval.

Jeątě něco k mému tréninku - to co je za znamínkem / jsem si nahradil doufám, ľe je to celkem srovnatelné. Cvičím doma ,...

Úterý
bench 5x5
celni drep nebo leg press 5x10
shyby 4x6-10 / pullover
zakopavani 3x8-12 /good mornings
bicepsovy zdvih jednorucek 4x6-10
kliky na bradlech 4x6-10 /lavičce


Čtvrtek
mrtvy tah 5x5
tlaky na ramena 4x6-10 / military
upazovani (zadni delty) 3x8-12
rozpazky (prsa) 4x-8-12
francouzsky tlak 4x6-10 / kotouč za hlavu
bricho 5x
lytka 4x

Pátek
drep 5x5
(good morning 4x6)
tlaky jednorucek na sikme lavicce 5x10
pritahy v predklonu 5x5
bicepsovy zdvih velke cinky 4x6-10
bricho 5x


Tohle uľ jedu měsíc. + začínám jet vacuum mám trochu vypouklé břicho.

Te» teda 2x krát týdně HIIT, vidím to na neděli a středu.
Zvolil jsem si tempo 30s 100% a 60s odpočinek (výklus) x 10 serii
- a) sprinty (rovina, kopec)
- b) ąvihadlo
co mé tempo je ok?

Dále k mému jídelníčku. snaľil jsem se jíst správně, ale nějak jsem se nekontroloval kolik toho jím. Odedneąka jídelníček vysí na lednici a mělo by to být lepąí.

četl jsem "kvalitní sýr" co si pod tím mám představit hodně konzumuji eidam 30 aľ 40% cca 400 aľ 500g týdně. Můľu ho povaľovat za kvalitní sýr?

A jeątě bych měl otázku kdyľ jsem třeba u bábičky a mám hlad (nebo čas na jídlo) a ona nemá nic jiného neľ smaľené pěkně nasáklé olejem. Mám radąi zůstat hladem nebo to do sebe mám nacpat ? jedná se cca 1x do měsíce.

zatím ahoj
ZANGER

len
# Zaslno: 14 Dub 2011 19:50 - Zmnil/a: ZANGER


Cim dyl se v tom pohybuju, tim vic jsem presvedcenej, ze NENI treba zadna "objemova" a potom "rysovaci" faze. Ze jsou to jen vymysly steroidove kulturistiky.
Lze nabirat svaly a nenabirat moc tuku, nebo dokonce tuk shazovat. Neni to nic, co by slo proti sobe.


To jo ale jak to myslíą? Já jsem celkem krutej endomorf nebo aky moľná plus mezo, ale za třičtvrtě roku jsem nabral přes 20kg, taky sem se zlepąil i dost silově a myslím ľe procento tuku zase tak straąně moc nevyrostlo. Jinak HIITa dělám 2-3xtýdně

Taky nějak za necelý měsíc hodlám jet znovu vlny, ikdyľ trochu mín drastický. Ale do toho pojedu normální silovej trenink + 3x HIIT a 1x kruháč+aerobka.

Mám toho tuku dohromady celkem dost takľe bych rád zhodil, odhaduju tak 6-8kg celkového tuku, podkoľního nejspíą mín.

Pokom bych moh uvaľovat o nějakým udrľvání, ale jet silovej trenink jíst denně přes 400 sachrů a 2-3x týdně HIIT se nedovedu představit ľe bych nějak viditelně moc nepřibral tuk.
tetsuo

len
# Zaslno: 14 Dub 2011 20:43


et silovej trenink jíst denně přes 400 sachrů a 2-3x týdně HIIT se nedovedu představit ľe bych nějak viditelně moc nepřibral tuk.
A kdyz budes jist 200 g, tak tuk pujde dolu. Jen je potreba to spravne behem dne rozlozit


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
tetsuo

len
# Zaslno: 14 Dub 2011 21:04


e» teda 2x krát týdně HIIT, vidím to na neděli a středu.
Zvolil jsem si tempo 30s 100% a 60s odpočinek (výklus) x 10 serii
- a) sprinty (rovina, kopec)
- b) ąvihadlo
co mé tempo je ok?

To zjistis sam, jestli to utahnes. A jestli je to ucinny. Zezacatku je dobry davat delsi pauzy, jak to mas ted.

četl jsem "kvalitní sýr" co si pod tím mám představit hodně konzumuji eidam 30 aľ 40% cca 400 aľ 500g týdně. Můľu ho povaľovat za kvalitní sýr?
Staci, ze je z mleka. Nemel by byt taveny. Jinak se kvalita urcuje obtizne, je to spis gurmanska zalezitost. Obecne by syry nemely tvorit podstatnou cast jidelnicku. Jsou hodne tucne a maji dost soli.


A jeątě bych měl otázku kdyľ jsem třeba u bábičky a mám hlad (nebo čas na jídlo) a ona nemá nic jiného neľ smaľené pěkně nasáklé olejem. Mám radąi zůstat hladem nebo to do sebe mám nacpat ? jedná se cca 1x do měsíce.
Ono se to da vzdycky polozit na nejaky papirovy ubrousek. Nebo toho snist min. Byt uplne o hladu neni dobre, pokud to behem dne nevykompenzujes.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
kernel

len
# Zaslno: 15 Dub 2011 08:52


Pokud jde o tuk, tak zhubnout. Proste si vic hlidat sacharidy.
Taky v obilovinách a těstovinách, tak bacha. Modlil jsem se za svoje geny, ale příloha 250g rejľe obvykle je uľ na mě mírně vidět :/


Vůle odejde dřív neľ tělo.
ZANGER

len
# Zaslno: 15 Dub 2011 14:16


Tetsuo:
Myslíą ľe kdybych dojel rega parka a pak jel třeba HST a dodrľoval 3g sacharidů tak by tuk ąel docela dobře dolů?
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Dub 2011 14:37


Jo. Musis akorat vychytat takovou tu hranici, kdy se jeste regenerujes. Ono je ideal dat vetsinu sacharidu z denni davky az po treninku. Opravdu je neco malo rano, pak mozna malinko pred treninkem a zbytek po treninku.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
Andre

len
# Zaslno: 15 Dub 2011 15:54


jako nezni to spatne, ale kdyz mas mit na den 220g sacharidu a gainer ti vezme 80-90g tak to neni zas tak jednoduche ze 110-130g se najist po zbytek dne. To je pak asi nejlepsi cvicit rano tak hodinu po snidani, abych prijmul zbytek sacharidu kvuli regeneraci. Je to docela tezke vymyslet, aby to clovek stihal casove i s jinyma aktivitama.
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Dub 2011 16:05


Mne to pripada uplne v klidu. Maso nemusis jist s prilohou, staci zelenina. Tim stahnes sacharidy vyrazne.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
kv1t

len
# Zaslno: 15 Dub 2011 16:38


To mě docela zajímá.. Dříve jsem byl bez problému, ale za poslední měsíc jsem přibral podkoľní tuk na břichu a bocích, tělo asi změnilo názor. Je fakt, ľe jsem přísun sachru nějak extra nehlídal(kolísalo to mezi 4g-6g na kg mé váhy), jelikoľ jsem ektomorf, ale vypadá to, ľe taky budu muset sníľit a začít počítat, raději s tím začnu dřív, neľ abych to později pracně shazoval. Cvičím HIIT jednou týdně, vyzkouąím 2x, snad nebude problém s regenerací, kdyľ navíc sníľím přísun sachru.
tetsuo

len
# Zaslno: 15 Dub 2011 16:49


Tak to hlidej pod 4 g/kg. A uvidis, jestli to pujde dolu. Neni treba hned jit hodne nizko.
Ja ted jsem pri cca 110 kilech na nejakych 250-300 g denne.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
b3a7

len
# Zaslno: 15 Dub 2011 17:32


Já teď jsem kolem 300g. Váľim přes kolem 72 kg. Při tréninku 5x týdně a jednom HIIT a jedna HIIT+longsteady tuk spíąe shazuju - a to jsem endomorf.

Ale denně toho nachodim celkem dost kolem 10 km, takľe kdybych měl jeątě sníľit sachry tak uľ by byla ąpatná regenerace.

Rád bych se ale dostal na 7-8% podkoľního tuku, takľe budu muset jít asi pod 200g.


Jinak tetsuo, je nějaký propracovanějąí plán 5x týdně, který se dá cvičit doma opravdu kvalitně? Při takovým tom základním vybavení - lavička, stojan, ez nebo rovná činka (která je lepąí?) a jednoručky?.

je to trochu offtopic, ale docela by mě to zajímalo, protoľe posilovna se mi teď finančně nevyplatí a neni tolik času.
ZANGER

len
# Zaslno: 15 Dub 2011 19:15


tetsuo:
Není lepąí třeba celoľivotně vlnit neľ tohle?
Sice to bude trochu těľko odpovitelná otázka, ale o co je to horąí nebo lepąí neľ vlny?
tetsuo

len
# Zaslno: 16 Dub 2011 00:30


Vlny jsou psychologicky narocny a opravdu pri nich stoupa i klesa nalada. Da se na to zvyknout, ale hlidat si denne menici se prijem sacharidu je narocny.

Mit trvale snizeny prijem (do limitu, ktery umoznuje se regenerovat) je pravdepodobne unosnejsi.

Osobne nejsem moc priznivec striktne provadenych vln. Kdyz uz, tak radeji mam system superkompenzace - cili narazovy skok nahoru, pote, co jsi se sacharidy nizko. Klasicky behem tydne klesat treba od pondeli do patku/soboty a pak v sobotu/nedeli pridat hodne sacharidu. To jednak dobre umoznuje hubnuti, ale i udrzovani a zvetsovani hmoty, sily a vykonnosti.

Cili, jako trvaly system bych videl tyhle dva pristupy: trvale snizeny prijem (a sachry hlavne rano a po treninku) nebo superkompenzaci.
Az doposud jsem moc na trvale snizeny prijem neveril, ted uz si myslim, ze to jde.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
ZANGER

len
# Zaslno: 16 Dub 2011 08:35


Tak superkompenzace jsou vlastně takový volnějąí vlny ne?

Nebylo by lepąí tedka u mě, zaľadit kompenzaci a aľ po nějaké době kdy ubytek tuku bude viditelný to dľet cca na 3g?
tetsuo

len
# Zaslno: 16 Dub 2011 09:55


Tak superkompenzace jsou vlastně takový volnějąí vlny ne?
Ano. Oni to beztak delaji i kulturisti tesne pred soutezi. Ale lze to praveze dodrzovat dlouhodobe, pokud pritom clovek nejde se sacharidy moc nizko a tu superkompenzaci pouziva na nejdulezitejsi trenink v tydnu - klasicky tezky trenink nohou nebo treba nejakou zaostavajici partii.

Se superkompenzaci jsem si hral pred tim, nez jsem presel na celkove snizeny prijem sacharidu.


Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
. 1 . 2 . >>
Vae odpov
Tun  Kurzva  Podtren  Odkaz na obrzek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?


   :) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Dal smajlci Zakzat smajlky
» Uivatelsk jmno  » Heslo 
Do diskuse mohou pispvat jen registrovan uivatel. Zadejte sv pihlaovac jmno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:
 
Prv online: Host - 1
lenov - 0
Nejvce uivatel online: 409 [21 Led 2021 16:35]
Host - 409 / lenov - 0


Powered by forum software miniBB™ © 2001-2007
TOPlist