Posilovani.net  
 Posilovani.net - Domů - Odpovědět - Statistika - Registrace - Hledat -

forum.posilovani.net / Ostatní / akne
. 1 . 2 . >>
Autor Zpráva
rogerhuerta

Člen
# Zasláno: 9 Srp 2010 20:08

zdravim
chtěl jsem se zeptat jestli uživani sacharidovych nebo proteinovych připravku maji nějaky vliv na tvorbu akne.mam takovy pocit že od te doby co jsem se chytl posilovani,tim trpim.
fropos

Člen
# Zasláno: 9 Srp 2010 21:21

kdyby měl někdo na skladu nějaky fajn clanek,jak se zbavit akné,tak šup sem s tím..díky

Dneska už sem líný cokoli hledat )
Navíc nevím,co je v té dnešní spoustě článků pravdivé a co funguje..
ZANGER

Člen
# Zasláno: 9 Srp 2010 21:34

ber zinek, aspon 3 tablety denně po jídle. - rozebírat proč už se mi nechce :D
tetsuo

Člen
# Zasláno: 9 Srp 2010 21:50

chtěl jsem se zeptat jestli uživani sacharidovych nebo proteinovych připravku maji nějaky vliv na tvorbu akne.
Na to ma vliv prilis velky prijem bilkovin. Je relativne jedno odkud.

Pomaha jist
a) pestre
b) pridat zeleninu
c) hodne vitaminu rady B (HODNE!)
d) hodne zinku (fakt HODNE)

Nový web a fórum o posilování: http://www.body-test.cz/cs/
rogerhuerta

Člen
# Zasláno: 10 Srp 2010 06:36

co se tyče toho zinku,kolik bych měl v mg denně uživat ,četl jsem že doporučena denni davka je 25mg nebo mam brat vic aspon 50no a ten vitamin B stači b-komplex?1 tabletku denně?nebo vic?meřim 186 vaha 85 předem dik za odpověd
Tojejedno1973

Člen
# Zasláno: 10 Srp 2010 08:05

Já občas na akne trpěl, zejména v blasti brady. Od dubna, kdy jsem najel na lepší stravu zmizelo. Pět týdnů jsem vysadil, a mírně se vrátilo. Vitamíny dělají hodně, ale tehdy jsem je moc nebral a zmizelo zcela.
wial

Člen
# Zasláno: 10 Srp 2010 08:29

Zinku 100mg, klidně víc tak do 150.
Vitaminy rady B, ja beru jen pangamin tak dvacet tablet denně.

www.last.fm/user/WIAL
kernel

Člen
# Zasláno: 12 Srp 2010 09:01

Pokud se někdo dokáže zbavit akné jinak než antibiotiky, peroxidem a retinoidy po kterých se nabírá sádlo, tak je to na Nobelovu cenu.

Vůle odejde dřív než tělo.
Claws

Člen
# Zasláno: 12 Srp 2010 09:33 - Změnil/a: Claws

Asi to je vedlejší, ale mě výrazně akné ustoupilo, když jsem byl s přítelkyní týden stanovat, asi víte co tím myslím. Musíš jí víc nakádat chlapče
kernel

Člen
# Zasláno: 15 Srp 2010 15:30

Jako obecně akné holkám nevadí, a dokonce ho rády likvidují nehty.

RoManL4

Člen
# Zasláno: 15 Srp 2010 15:50

jedna z mnoha příčin akné je i alkohol

Odpověď nalezneš v poznání..
kernel

Člen
# Zasláno: 17 Srp 2010 17:23

Počkej, ale na akné je dobrý zinek se tu píše. Ale každým kontaktem s přítelkyní/přítelem ztratíš 5mg zinku, což může být třeba 25mg za den.
Jíš dodatečně dost zinku? :D

Claws

Člen
# Zasláno: 17 Srp 2010 21:26 - Změnil/a: Claws

Tuším, že akné má co dočinění s hormony. V pubertě jak je známo, tak je zvýšená hladina testosteronu a hormonů vůbec. Stejný případ je myslím i u AS. Ale jen se domnívám, každopádně u mě to funguje. Viz. můj příspěvek výše.
tetsuo

Člen
# Zasláno: 17 Srp 2010 21:44

Hosi, co kdybyste si misto placani o tom neco precetli?

Akné – nejen problém v pubertě
Datum: 22-05-2007
Autor: P. Novák

Akné je bezesporu nežádoucí estetická záležitost. V poněkud méně informovaných vrstvách zejména starší populace je považováno za projev nedostatečného sexuálního vyžití, které pomine, až dotyčný vstoupí do svazku manželského.

Jak je to ve skutečnosti?
Puberta, rychlý růst, případně ještě navíc sportovní aktivita má jeden společný biochemický a fyziologický jev, a to je velký metabolický obrat bílkovin. To znamená, že tkáň rychle roste, potřebuje hodně bílkovin a případně při sportu jich také ještě hodně „opotřebuje“ ve svalové tkáni a následně je musí obnovit.

To ale rovněž také znamená, že organismus spotřebuje hodně vitamínů a minerálních látek, které jsou nutné při metabolismu bílkovin. Z vitamínů je to nejvíce vitamín B6 (pyridoxin), z minerálních látek je to ZINEK. A tento kov ZINEK je ten klíčový problém, kolem kterého se všechno začne točit. Různé metabolické odlišnosti mohou způsobit, že u některých osob přísun z běžné stravy nestačí a začne v organismu chybět. Zkrátka když se dva geneticky odlišní jedinci stravují stejně i sportují stejně, jednomu se může v organismu nedostatek zinku projevit a druhému ne. A běžným jevem je také to, že tato vlastnost se geneticky přenáší, takže rodiče, kteří trpěli nedostatkem zinku, s tím mohou počítat i u svých dětí.

Jak se tedy v návaznosti na nedostatek zinku projeví akné?
Totiž zinek má i další funkce v organismu, a jednou z nich je ovlivňování kvality pokožky a tvorba kožního mazu. Při nedostatku zinku se zvyšuje činnost mazových žláz v kůži a výsledkem je ucpávání pórů a jejich záněty, čili akné.

Co dělat?
Akné se pod vlivem báječných reklam můžete snažit řešit tak, že si postižená místa budete šmidlat skvělými přípravky kosmetických firem. O jejich účincích se můžete přesvědčit sami. Jenže má to jeden háček. Základní problém, a to je nedostatek zinku tím totiž neřešíte. Pokožka má několik vrstev. Ty spodní vrstvy jsou živé, prokrvené, a jsou aktivně vyživovány krevními vlásečnicemi i difúzí živin z podkoží. Postupně se spodní vrstvy přeměňují na horní vrstvy pokožky, které již nejsou vyživované a jsou „mrtvé“. Vypadá to, jako když sloupnete kůru stromu. Vespod živá, navrch mrtvá. Bližší podrobnosti o kůži viz učebnice biologie (to je pro ty, kteří ve třídě chyběli a byli za školou kouřit). A póry v pokožce začínají v té živé části, kterou můžete vyživovat prostřednictví složek stravy, a v té se musí řešit problém. Patláním krémů nebo vodiček na vrchní mrtvou vrstvu kůže teoreticky můžete bránit ucpávání a desinfikovat zánět, ale při velkoplošném akné po celém těle je to záležitost dost technicky neproveditelná a výsledky jsou všeobecně známé.

Když chcete tedy skutečně řešit problém akné, v první řadě musíte zvýšit příjem zinku. Zapomeňte na doporučené denní dávky 15 mg, ty Vám asi nepomohou, když máte zvýšenou potřebu. Vhodné je zvýšit příjem postupně až na 100 mg denně, tablety brát nejlépe hned po jídle, zejména kde jsou obsaženy bílkoviny. Na co si dát pozor? Kritickou hranicí příjmu zinku je množství kolem 150 mg. Tedy u osob běžné populace s hmotností asi 70 kg. Takže také lze říci 20 mg na každých 10 kg tělesné hmotnosti. Zde se může začít projevovat předávkování zinkem, může snižovat hladinu mědi v organismu (antagonismus). Kromě toho déletrvající nadměrné dávky zinku, když už je v organismu ve vyšší hladině, tak se projevují bolestivostí žaludku krátce po požití zinkové tablety nebo kapsle a bolest trvá několik hodin. Takže když zvýšíte zinek a akné ustoupí, snažte se postupně ubírat zinek a dobrat se pokusně k minimálním dávkám zinku, které ještě postačují. Také neberte zinek v jedné velké dávce denně, ale rozdělte jej pokud možno ke každému jídlu. Počítejte s tím, že ze dne na den se problém neupraví a musíte zinek brát delší dobu, a při jeho vysazení opět problémy mohou nastat. Kromě toho je velmi vhodné upravit příjem bílkovin, blíže viz články „Toxicita proteinů“ a „Aminokyseliny a dynamika regeneračních procesů“. Totiž zlepšené využití bílkovin a tím i menší množství bílkovinného odpadu (a tím i menší spotřeba zinku) může vést k ústupu akné. Tím se může vysvětlit zmenšení akné v případech příjmu proteinů v kvalitě AminoExact, nebo při používání tablet AMINO GF ke stravě, aniž by se měnil příjem zinku.

A jak je to tedy s tím sexem a manželstvím, jak je uvedeno na začátku článku?
Určitou návaznost to má, ale hodně vzdálenou. Totiž při sexu se po orgasmu sníží hladina volného testosteronu v krvi. Volný testosteron je silně proteoanabolický, čili zvyšuje zabudování bílkovin do tkáně a tím i spotřebu zinku. Naopak když se hladina volného testosteronu po sexu sníží, tak se sníží i tvorba svalové tkáně a spotřeba zinku. Kromě toho když se ukončí období zvýšené tvorby tkání (růst, zpevňování kostí), což je u žen kolem 16-20 let a u mužů kolem 20-25 let (dříve obvyklá doba sňatku), tak se opět sníží potřeba bílkovin a i potřeba zinku? U mnoha osob se tedy ukončí i akné.

U většiny osob se akné dá řešit výše uvedeným poměrně levným postupem příjmem zinku, to platí i pro akné spojené s požíváním anabolických steroidů nebo projevující se v přechodu u žen. U malé části populace se může stát, že tento postup nezabere. Tady už potom nezbude nic jiného, než navštívit odborného lékaře. Počkejte, co Vám řekne. Kdy bude chtít řešit akné nějakými fyzikálními postupy (laser) nebo desinfekčními mastmi, raději od něho vycouvejte. Léčil by Vás tak dlouho, dokud by akné samo nepřestalo. Totiž jediná rychlá účinná léčba je prostřednictvím jedné látky příbuzné vitamínu A (derivát kyseliny tretinové), která se bere jako lék a má určité nepříjemné vedlejší účinky, ale je funkční a jedna kúra stačí obvykle napořád. Existují i preparáty na jiné bázi, ale ty potlačí akné v jedné části těla a to se přestěhuje jinam.

http://nutri-exact.cz/article_det.php?to=72

Claws

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 13:22

hladina volného testosteronu po sexu sníží, tak se sníží i tvorba svalové tkáně
Takže jestli chci růst tak nemám mít sex ? Tohle jsem nikdy nechápal
wial

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 13:33

Já bych to neřešil, co řekneš mladej? Promiň, včera toho bylo dost, musim si taky nechat trochu na bicáky :D

www.last.fm/user/WIAL
tetsuo

Člen
# Zasláno: 18 Srp 2010 13:43

Znamena to akorat, ze kdyz jis dost zinku, ze ti nic nehrozi. Staci akorat nesoulozit par hodin po treninku.

Lynor

Člen
# Zasláno: 27 Pro 2010 22:30

\\\\\\\"Totiž jediná rychlá účinná léčba je prostřednictvím jedné látky příbuzné vitamínu A (derivát kyseliny tretinové), která se bere jako lék a má určité nepříjemné vedlejší účinky, ale je funkční a jedna kúra stačí obvykle napořád. Existují i preparáty na jiné bázi, ale ty potlačí akné v jedné části těla a to se přestěhuje jinam.\\\\\\\"

Jakou látku měl autor na mysli?
tetsuo

Člen
# Zasláno: 28 Pro 2010 12:27

Nemam poneti. To ti asi rekne jakykoli doktor na dermatologii.

00honza

Člen
# Zasláno: 1 Bře 2011 14:52

zinek beru kazdy den po skoro kazdem jidle, zhruba 100mg denne uz asi mesic a pul. Na moji plet to absolutne nema vliv, nepomaha mi to. Vcera sem mel 0,5 mlika po delsi dobe pred spanim a rano sem se probudil a naskakalo mi asi 5 pupinku. Je mozny, ze je to ztoho mlika ??? a jaka je predpokladana doba zinku ? mesic a pul je malo ?
ZANGER

Člen
# Zasláno: 1 Bře 2011 14:57

tak to zvyš, vetčina lidem to funguje přes 100mg, rozumná hranice je někd ekolem 150mg
00honza

Člen
# Zasláno: 1 Bře 2011 15:19

jakoze 100mg vubec nepoznam a 150mg uz jo ? :D se mi nezda, ale zkusim no dík
Andre

Člen
# Zasláno: 1 Bře 2011 16:35

spis to bude tim ze ten zinek co beres bude mit hodne malou vyuzitelnost pro telo.
ZANGER

Člen
# Zasláno: 1 Bře 2011 16:47

jo, zaleží na tom jakej bereš. Pokud normální z lékárny tak ten bývá většinou blbej.
Filas

Člen
# Zasláno: 3 Bře 2011 19:37

Pokud z lekarny je blbej, jakej bych si mel poridit? Kdyztak nakej odkaz.
rogerhuerta

Člen
# Zasláno: 3 Bře 2011 21:46

http://www.sportovnistrava.cz/mineraly-a-stopove-p rvky/200-zinek-500-tbl/
pořid se ten zinek a k tomu vitamin A,E.beru 7 tablet denně a mam to asi o 90procent lepši než předtim.
kernel

Člen
# Zasláno: 13 Bře 2011 22:32

pořid se ten zinek a k tomu vitamin A,E.beru 7 tablet denně
Lidi v USA a EU mají nejdražší moč na světe

DonJuanKarlos

Člen
# Zasláno: 27 Čvc 2011 16:21

Už tak od května mám problém s akné přišlo mi, že to začlo na vodáku, hodně se tam pilo... jenže to je už dlouho. Různě se to mění, není to tak hrozné, ale štve mě to... mám ho na zádech a ramenech. Bral sem všechno možné od začátku roku (b komplex forte, zinek - 100mg denně, Megavits 2 tabletky denně,omega 3, horčík a vápník.... = všechno až na zinek lehce nad doporučené dávky) a ganeiry Mutant Mass a Anabolic GF.
po zinku nevidím zlepšení v akné...
je možné že to zpusobuje příchuť Mutant massu -jahoda s banánem? předtím jsem měl čokoládu a bez akné.
nebo to je nadbytkem vitamínu?
jako zdroj bílkovin mám cottage sýry a hlavně domácí vajíčka - tím to být nemuže? dřív jsem trénoval 3* týdně, obvykle 3-4 vajíčka v anabolickém okénku, cottage sýr k snídani
Ted jsem byl na dovolený u moře, je tam nějaké zlepšení, ale zároveň jsem přestal brát všechny suplementy.. jenže nechci přestat nabírat, baví mě a to a nedovedu si představit, že bych měl přestat, jenže zase nechci mít pupínky a ještě hůř potom třeba jizvy.

Mám zkusit nějakou detoxikaci typu bylinkové čaje, ovoce apod nebo spíš začít postupně po pár dnech brát zase vše a sledovat změny na sobě?
díky za odpovědi, dlouho jsem hledal na netu, nenašel jsem podobný problém - zinek nefunguje
tetsuo

Člen
# Zasláno: 27 Čvc 2011 23:06

Pokud jsi v pubertě, tak ten vysoký metabolický obrat bílkovin dělá často takové problémy.

a) 100 mg zinku není mnoho. Je to takový udržovací základ. Zkus vylézt na 200 mg a uvidíš po 2 měsících.

b) Příchutě suplementů (různá sladidla, barviva, stabilizátory) - teoreticky můžou někdy způsobovat alergenní reakce. Ale ne akné.

c) ono to chce hlavně vyváženou a pestrou stravu, neupínat se k velkým stereotypům. Typicky - lidi často za sebou neustále jedí různé věci z pšenice - pečivo, těstoviny, pořád bílá mouka. Neříkám, že pšenice je automaticky špatná, špatný je nadbytek libovolného zdroje bílkovin ve stravě. (A lidi si např. moc neuvědomujou, že pšenice má docela dost bílkovin, i když jde primárně o sacharidový zdroj)

davidb

Člen
# Zasláno: 23 Dub 2013 16:16

Zdravim ja mam tiez problem s akne na prsiach a ramenach.sem tam na tvari odkedy som zacal cvicit. mam vysku 172 vahu 62, kolko by som mal brat mg zinku denne???. asi si objednam tento,ak ho nenajdem niekde v obchodoch.neviete ci ho mavaju v drogeriach alebo v nejakom inom obchode?.dakujem za radu.
. 1 . 2 . >>
Vaše odpověď
Tučné  Kurzíva  Podtržené  Odkaz na obrázek  Insert YouTube video   URL    vypnout *Co to je?

:) ;) :-p :-( :-D smirk :up: :down: :up2: :hi: :clapping: :handshake: :smile: :tease: :wait: :giggle: :winking: :laugh: :cool: :confused: :nodding:
Další smajlíci Zakázat smajlíky
» Uživatelské jméno  » Heslo 
Do diskuse mohou přispívat jen registrovaní uživatelé. Zadejte své přihlašovací jméno a heslo, nebo se zaregistrujte.

[ANTISPAM] Zadejte pismeno "J" zde:

Právě online: Hosté - 1
Členové - 0
Nejvíce uživatelů online: 299 [4 Dub 2017 04:49]
Hosté - 299 / Členové - 0